14 Eylül 2016 Çarşamba

Metabolizmayı Hızlandırıp Yağ Yakımını Arttıran 5 Mucizevi İçecek


    Yoğun tempoda tercih edilen hazır gıdalar, fast food, yapay tatlandırıcı içeren asitli içecekler ve bunların üzerine de yaşanılan hareketsizlik sonucunda kilo alıyoruz. Aldığımız kilolar bizi ''Kilolu'' kategorisinden ''Obez'' kategorisine doğru sürüklüyor. Çoğumuz durumu kabullenmiş olsak da bir kesim buna engel olmak için bazı yollara başvuruyor. Bu yolların arasında, çoğu şehirde bulunan belediyelerin obezite tehlikesini fark edip insanları spora teşvik etmek adına yaptığı yürüyüş yolları ve içinde bulunan kondisyon aletlerini kullanmak yada aynı işlemleri kapalı spor salonlarında yapmak bulunuyor fakat bir kesim var ki zaman, üşengeçlik vb. çeşitli nedenlerden dolayı bunların dışında farklı yollara başvuruyor. Bunların en başında da çoğumuzun hayatımızın bir döneminde muhakkak deneyimlediği diyetler geliyor. Diyetisyen kontrolünde sağlıklı bir şekilde yapılan diyetler dışında bilinçsizce yapılan ve hızlıca verilen, verildiğinin iki katı alınan kilolar da çoğu insanın obeziteye sürüklenmesinde önemli bir etkendir.Denenen yöntemlerin, yapılan sporların tek bir amacı var ki kilo kaybı yaşayarak obeziteye karşı koymak. Sizlere bu anlamda yardımcı olacak, diyetlere ek olarak uygulanabilecek, her evde bulunan ürünlerle kolayca hazırlanabilecek, metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımının artmasına neden olacak 5 mucizevi içecek tarifi aşağıda sizleri bekliyor. 
1. Tarçınlı Sütlü Kahve:
 Malzemeler: Diyet yapanların listelerinden eksik olmayan süt (tercihen light), Metabolizmayı hızlandırıp kan şekerini dengeleyen çoğu zaman tatlı krizlerinin önüne geçen tarçın Vazgeçilmezimiz enerji kaynağımız kahve Bütün malzemeleri geceden kaynatıp sabaha kadar kapalı bir kapta muhafaza ediyoruz. Ertesi gün içeceğimizi uyku zamanımızdan 2-3 saat önce tüketiyoruz. 
2. Mango, Zencefil ve Havuç Karışımı: 
Malzemeler: 1 Tutam Zencefil Yarım Kabuğu soyulmuş havuç 1 Adet Mango Bütün malzemelerin suyu sıkılır ve karıştırılır. Afiyetle içilir. Yatmadan önce içilen bu karışımı 1 ayda en fazla 5 kez yapmanız önerilir. Fazlasının zararı dokunabilir. 
3.Ceviz Suyu Mucizesi: Malzemeler: 1 Ceviz 1 Bardak Su İçerisinde omega 3 yağı bulunduran cevizin vücuda bir çok yararı bulunuyor. Yağ yakma konusundaki hüneri de oldukça fazladır. İçeceği nasıl hazırlayacağımız konusuna gelirsek: Geceden 1 adet cevizin kabuklarını soyduktan sonra oda sıcaklığındaki 1 bardak suyun içine atıyoruz. Sabaha kadar cevizin özleri suya geçmiş olacak ve tükettiğinizde tam verim almanızı sağlayacak. Önce suyu içerek başlayıp ardından cevizleri tüketiniz. 
4. Tarçınlı Karanfilli Yeşil Çay:
Malzemeler: 1 Kabuk Tarçın 2-3 Adet Karanfil 1 Yemek Kaşığı Yeşilçay Bütün malzemeleri bir araya getirip yarım litrelik suda 10 dk kaynatıyoruz. Hem kan şekerini dengeleyen hem yağ yakımını üst seviyelere çıkartan bu karışımı günün istediğiniz her saatinde tüketebilirsiniz. 
5. Maden Suyu, Limon ve Yeşilçay Mucizesi: 
Malzemeler: 1 Şişe Maden Suyu Yarım limon 1 Yemek Kaşığı Yeşil çay İçerdiği minerallerle yağ yakımına yardımcı olan maden suyu, limon ve yeşil çayın metabolizma hızlandırıcı etkisi ile bir araya gelince hat safhalara çıkan etki 15 günlük kesintisiz kullanım sonucunda ciddi anlamda mucize niteliği taşıyan yağ kaybına neden olmaktadır. Karışımı gün içinde istediğiniz saatte tüketebilirsiniz. Tek şart taze hazırlanmış olması ve 15 gün boyunca sürekli yapılmasıdır. Size uygun tarifi seçerek hazırlayacağınız bu içecekler hem sağlığınız açısından hem de obeziteye karşı koymanız için büyük bir avantaj olacak, aynı zamanda kısa sürede hedeflerinize ulaşmanıza da olanak sağlayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...